Muzykoterapia

Muzykoterapia ma na celu usprawnianie procesów poznawczych, sprawności motorycznej, zintegrowanie grupy, stworzenie możliwości wspólnej interpretacji i odbierania muzyki, dawanie poczucia radości i relaksu. Muzykoterapia grupowa motywuje i pobudza do działania, rozwija kreatywność i twórcze myślenie, pomaga w komunikacji, w nawiązywaniu bliższych relacji w grupie, uczy współpracy i współdziałania w zespole. Zajęcia te wspomagają nabywanie przez dzieci kompetencji społecznych np. przestrzegania ustalonych zasad pracy, akceptacji i poszanowania drugiej osoby, asertywności, komunikowania się w sposób werbalny i niewerbalny.Program zajęć jest dostosowywany do potrzeb i możliwości uczestników. Zajęcia organizowane są dla dzieci młodszych z Zespołem Downa będących członkami naszego Stowarzyszenia.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Poniżej aktualne szczegóły.

Miejsce spotkań: salka terapeutyczna na poziomie -1 w siedzibie Stowarzyszenia, budynek przedszkola „Jacek i Agatka” ul. Zachodnia 61 w Zielonej Górze

Terminpiątki, po 40 minut, podział na dwie grupy: godzina 14:30 15:10 dzieci młodsze (wiek 3m – 3lat), godzina 15:15 – 15:55 dzieci starsze (wiek 3-10lat)

Prowadząca: Pani Anna Mikoda, więcej informacji na temat Pani Ani na jej stronie internetowej: www.centrumdzwieku.pl

Bardzo prosimy mamy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego, dla dzieci i dla siebie.

 

W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt: zespoldowna@op.pl bądź telefonicznie 603217620 lub 603192191.

Zajęcia są współfinansowane przez Urząd Miasta Zielona Góra.