Grupa Wsparcia dla Rodziców

Oficjalnie w ramach naszego Stowarzyszenia została powołana Grupa Wsparcia Rodziców Dzieci z Zespołem Downa w Zielonej Górze.

Na tę okoliczność powstał plakat, który przedstawia się następująco:

 

Plakat grupa wsparcia

Krótko o nas:

Jesteśmy grupą rodziców dzieci z Zielonej Góry i okolic aktywnie działających w zielonogórskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Osób z Zespołem Downa. Postanowiliśmy zorganizować grupę wsparcia, aby ludzie którzy właśnie dowiedzieli się o tej wadzie genetycznej swojego dziecka mogli w łatwy sposób do nas dotrzeć. Wiemy bowiem z doświadczenia, że na wieść o tym, że nasze dziecko jest bogatsze o jeden chromosom, większość z nas popadała w mniejszą bądź większą rozpacz. Myśleliśmy, że nasze życie właśnie się skończyło, a jego dalszy ciąg to nieustające pasmo smutku. Bardzo potrzebna była wtedy rozmowa z rodzicami, którzy mieli już dzieci z Zespołem Downa i mogli nam służyć wskazówkami popartymi własnymi doświadczeniami. Dzięki takim rozmowom w miejsce naszego dramatu pojawiła się nadzieja, w miejsce apatii – chęć działania, zaś w miejsce żałoby po zdrowym dziecku – miłość. Dzisiaj stanęliśmy już na nogi. I pragniemy w tym pomóc rodzicom znajdującym się w podobnej do naszej sytuacji.

Na plakacie, który chcielibyśmy zawiesić  w jak największej ilości miejsc, znajdują się numery telefonów i adresy mailowe. Są to kontakty do rodziców dzieci z Zespołem Downa w różnym wieku, którzy są gotowi rozmawiać, pomóc, wskazać możliwości terapii, wesprzeć dobrym słowem i wlać w serca zagubionych i nierzadko zrozpaczonych rodziców otuchę.Nasza inicjatywa nie jest finansowana z jakichkolwiek funduszy. Jest wyrazem wdzięczności dla wszystkich tych, którzy kiedyś, gdy byliśmy w podobnej sytuacji, wyciągnęli do nas pomocną dłoń i pomogli przetrwać trudne chwile.